მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"ივანიშვილს ეშინია ჩემი საქართველოში ჩამოსვლის"- მიხეილ სააკაშვილი გავრცელებულ აუდიოჩანაწერს ეხმიანება
“ივანიშვილს ეშინია ჩემი საქართველოში ჩამოსვლის”- მიხეილ სააკაშვილი გავრცელებულ აუდიოჩანაწერს ეხმიანება
საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი რუსი პრანკერებისა და, სავარაუდოდ, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის სატელეფონო საუბრის აუდიო ჩანაწერის გავრცელებასთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს.
"რუსი ოლიგარქის ივანიშვილის მინისტრმა "ავაქოვთან" საუბარში აღიარა ის, რასაც მე ყოველთვის ვამბობდი: ჩემს წინააღმდეგ აღძრული ყველა საქმე ფაბრიკაციაა და მათ წმინდა პოლიტიკური ხასიათი აქვთ.
ივანიშვილს ეშინია ჩემი საქართველოში ჩამოსვლის, რადგან ქართველი ხალხი, რომელსაც უკვე საკმარისი მასალა აქვს ჩემი მმართველობის ოლიგარქიულ ჩაგვრასთან შესადარებლად, გამოვა ქუჩაში და განდევნის მათ, როგორც კი მე თბილისში აღმოვჩნდები. მაგრამ მე მაქვს უახლოესი გეგმები უკრაინასთან დაკავშირებით, მისი მოლდაველი და დონეცკელი ოლიგარქებისგან გასათავისუფლებლად," – წერს მიხეილ სააკაშვილი საკუთარ ფეისბუქის გვერდზე.