მთავარისიახლეებიპოლიტიკა„ნაციონალური მოძრაობის“ ინფორმაციით, მარნეულის 36-ე ოლქის 48-ე უბნიდან საარჩევნო ყუთი გაიტაცეს. „ქართული...
„ნაციონალური მოძრაობის“ ინფორმაციით, მარნეულის 36-ე ოლქის 48-ე უბნიდან საარჩევნო ყუთი გაიტაცეს. „ქართული ოცნება“ გრძნობს არჩევნებში დამარცხებას.”
„ნაციონალური მოძრაობის“ ინფორმაციით, მარნეულის 36-ე ოლქის 48-ე უბნიდან საარჩევნო ყუთი გაიტაცეს. ამის შესახებ „ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა გიორგი ტუღუშმა განაცხადა.
როგორც ტუღუშმა აღნიშნა, მარნეულის 36-ე ოლქის 48-ე უბანი „ქართული ოცნების“ აქტივისტების მიერაა დარბეული.
„ძალიან მძიმე ფაქტია რაც მარნეულში ხდება. „ქართული ოცნების“ აქტივისტებმა დაარბიეს საარჩევნო უბანი, ისროდნენ ქვებს, იყენებდნენ ხელკეტებს. ჩვენი ინფორმაციით, გატაცებულია საარჩევნო ყუთი. პოლიციამ ვერ აღკვეთა ეს ფაქტი. როგორც ჩვენ მოგვაწოდეს ინფორმაცია. პოლიციის ნაწილმა დატოვა კიდეც უბანი. როგორც ჩანს „ქართული ოცნება“ აგებს არჩევნებს. ეს ისტერია გამოწვეულია სწორედ იმით, რომ „ქართული ოცნება“ გრძნობს არჩევნებში დამარცხებას. მესმის რომ ეშინიათ მარცხის, მაგრამ ეს იმას არ ნიშნავს, რომ მსგავსი ფაქტები მოხდეს“, – განაცხადა გიორგი ტუღუშმა.
მისივე თქმით მარნეულის 36-ე ოლქის 48-ე უბნზე მომხდარ ფაქტს წინ უძღვოდა „ქართული ოცნების“ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის, თამაზ ნავერიანის ვიზიტი სხვა საარჩევნო უბნებზე, ე.წ. კუნთმაგარ მხარდამჭერებთან ერთად.