მთავარისიახლეებიმსოფლიოსაქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო იტალიაში მომხდარ მიწისძვრას განცხადებით ეხმაურება
საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო იტალიაში მომხდარ მიწისძვრას განცხადებით ეხმაურება
საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, იტალიაში, ქალაქ პერუჯას მახლობლად მომხდარ ძლიერ მიწისძვრას განცხადებით ეხმაურება.
.„საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო მწუხარებას გამოთქვამს იტალიის ცენტრალურ ნაწილში, ქ.პერუჯას მახლობლად მომხდარი ძლიერი მიწისძვრის გამო (ეპიცენტრით ქალაქები : ასკოლი, ამატრიჩე, აკუმოლი, რიეტი) რასაც მოჰყვა მსხვერპლი, არიან დაშავებულები. საქართველოს
საგარეო საქმეთა სამინისტრო სამძიმარს უცხადებს დაღუპულთა ოჯახებს წევრებს და იტალიის მთავრობას.
. იტალიაში საქართველოს საელჩოს მუდმივი კავშირი აქვს შესაბამის ადგილობრივ ორგანოებთან და აუცილებლობის შემთხვევაში გააკეთებს დამატებით განცხადებას.
სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში ნათქვამია, რომ ამ დროისთვის არსებული მონაცემებით, დაღუპულებსა და დაშავებულებს შორის საქართველოს მოქალაქეები არ არიან .
იტალიაში მყოფ საქართველოს მოქალაქეებს საჭიროების შემთხვევაში შეუძლიათ დაუკავშირდნენ საქართველოს საელჩოს ცხელი ხაზის ნომერზე: +39 333 887 91 23.