მთავარისიახლეებისპორტიფან-კლუბის წევრები ს/კ „ზუგდიდის“ დაბალი დონის თამაშებს აპროტესტებენ
ფან-კლუბის წევრები ს/კ „ზუგდიდის“ დაბალი დონის თამაშებს აპროტესტებენ
საფეხბურთო კლუბ "ზუგდიდის ზუგდიდის "ფან კლუბის წევრებმა კლუბის ბოლოდროინდელი ჩავარდნა და დაბალი დონის თამაში გააპროტესტეს. შპს "ზუგდიდმა" რომელიც ზუგდიდის მერიის დაქვემდებარებაში იყო, აუქციონზე გაიყიდა და 51 პროცენტი უკრაინელმა ინვესტორმა შეისყიდა.  ბოლო 3 მატჩზეგუნდმა  ცუდი შედეგები დადო. ზუგდიდის ფეხბურთის ფედერაცია და გულშემატკივრები უკმაყოფილო არიან გუნდის განახლებული დაკონპლექტებით  და ახლი ფეხბურთელების თამაშის დონით,ფან კლუბის ლიდერის თქმით  ინვესტორის მიერ ჩამოყვანილი ფეხბურთელები ვერ თამაშობენ და გუნდის ყოველი მომდევნო შეხვედრა წაგებისთვისაა განწირული.ახალი ინვესტორი  განმარტავს, რომ გუნდი საკუთრებაში მათ დიდი ხანი არ არის რაც გადაეცა და მოკლე დროში შეუძლებელია ხარვეზების აღმოფხვა.ფხბურთის ფედერაცია იმედოვნებს რომ დარჩენილ ორ თამაშზე  მაინც გამოასწორებს ახალი ინვესტორი  თამაშის დონეს,რომ გუნდი შენარჩუნდეს და ახალგაზრდები არ დარჩნენ  ფეხბურთის გარეშე.