მთავარისიახლეებიკულტურა„შემოსაზღვრე საქართველო" მესამე ეტაპი განმუხურში განხორციელდა
„შემოსაზღვრე საქართველო” მესამე ეტაპი განმუხურში განხორციელდა
საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს მხარადაჭერით    და არასამთავრობო ორგანიზაცია  "მომავლის სოფლის" ინიციატივით პროექტის  „შემოსაზღვრე საქართველო"   მესამე ეტაპი განმუხურში  განხორციელდა, რომლის  ფარგლებში მოეწყო  სხვადასხვა ღონისძებები  გამოფენები, ვაჟა ფშაველას 155 წლისთავთან დაკავშრებით  მწერალმა მიხო მოსულიშვილმა საჯარო ლექცია წაიკითხა, კულტურის პროცესების განვითარებასა და კულტურათაშორისი დიალოგის მნიშვნელობაზე ,ილიას უნივერსიტეტის პროფესორმა და ცნობილმა ქართველმა  მწერალმა ანა კორძაია _სამადაშვილმა ისაუბრა.ღონისძიებებს   საქართველოს  კულტურისა და ძეგლთა დაცვის  მინისტრი მიხეილ გიორგაძე დაესწრო , მინისტრის თქმით აღნიშნული პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია  ღონისძიებები საოკუპაციო ხაზის გასწვრივ.აღნიშნული პროექტი კონფლიქტით  დაზარალებული და საოკუპაციო ხაზის სიახლოვეს მცხოვრები მოსახლეობიის კულტურულ პროცესებში ჩართვას ითვალისწინებს.