მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაქართველოს პრეზიდენტი აცხადებს, რომ ივანიშვილს პირადად იგი არასოდეს გაუკონტროლებია
საქართველოს პრეზიდენტი აცხადებს, რომ ივანიშვილს პირადად იგი არასოდეს გაუკონტროლებია
საპარლამენტო არჩევნები იყო ერთერთი მთავარი თემა, რომელზედაც  საქართველოს პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა ისაუბრა  france 24-ის ეთერში.
"რა თქმა უნდა, 60% გადაწყვეტილების არმქონე ამომრჩეველი პრობლემას წარმოადგენს, თუმცა მჯერა, რომ საარჩევნო კამპანია ხალხს მათთვის სასურველ გადაწყვეტილებამდე მიიყვანს. ჯერჯერობით კი  საზოგადოება ხელისუფლების ქმედებებით უკმაყოფილოა. 'შეიძლება ითქვას, რომ ამ არჩევნების ერთ-ერთი პრობლემა რეალურად ამომრჩეველთა საერთო იმედგაცრუებაშია, ამომრჩეველთა თითქმის 60%-ს ჯერ არ მიუღია გადაწყვეტილება, რომელი გზით წავიდეს. ეს გვეუბნება, რომ პოლიტიკური პარტიები მეტად უნდა გააქტიურდნენ.'' – აღნიშნა მარგველაშვილმა.
ტელეწამყვანის კითხვის პასუხად, ამ კონტექსტში იგი შეეხო არაფორმალური მმართველობის საკითხსაც:
"მე პირადად არასოდეს გავუკონტროლებივარ ივანიშვილს და ასევე არ მაქვს მასთან არანაირი კომუნიკაცია. მე არასოდეს მქონია რაიმე საკითხზე ძალდატანება ბატონი ივანიშვილის მიერ. როგორც ჩანს, ის აქტიურია პოლიტიკურ ძალასთან ურთიერთობაში და ხანდახან განიხილავს საკითხებს მათთან ერთად, ეს დემოკრატიული პროცესის ნაწილია," – აღნიშნა გიორგი მარგველაშვილმა.