მთავარისიახლეებიპოლიტიკათავისუფალი დემოკრატების ლიდერმა სოციალური ქსელის საშუალებით დავით ზალკალიანს წარმატებები უსურვა.
თავისუფალი დემოკრატების ლიდერმა სოციალური ქსელის საშუალებით დავით ზალკალიანს წარმატებები უსურვა.
დავით ზალკანიანის საგარეო საქმეთა სამინისტროში დაბრუნების შესახებ გავრცელებულ ინფორმაციას პოლიტიკოსების მხრიდან გამოხმაურებები მოჰყვა.ყოფილი თანაგუნდელის გადასვლას აღმასრულებელ ხელისუფლებაში ირაკლი ალასანია გამოეხმაურა."გილოცავ ძმაო, შობას და ახალ თანამდებობას. კაცი ხარ კაცური. საბოლოოდ მაინც ჩვენი გუნდია ქვეყნის ფონს გამყვანი და სანამ შემოდგომაზე მთელი შემადგენლობით მოვალთ მთავრობაში, მანამდე იქნებ შთააგონო შენს ძველ ახალ კოლეგებს, მთელი რეგიონი და მსოფლიო რომ ომშია ჩაფლული, საგარეო ფაქტორების გათვალისწინებით, განსაკუთრებით დღეს საქართველოს ცა დაცული უნდა იყოს! გისურვებ წარმატებებს ქვეყნის საკეთილდღეოდ,”- წერს ირაკლი ალასანია ფეისბუკის საკუთარ გვერდზე.ზურაბ აბაშიძემ კი დღეს განმარტა, რომ იმის მიუხედავად, რომ ზალკალიანი ბრუნდება აღმასრულებელ ხელისუფლებაში, თავისუფალი დემოკრატები თავის პოლიტიკურ არჩევანს არ ცვლიან.