ზუგდიდში, კომბინატის დასახლებაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის საგანგებო სიტუაციების მართვის სამმართველოს განახლებული სახანძრო-სამაშველო შენობა გაიხსნა. სამინისტროს ინფორმაციით, სრულად გარემონტდა ორსართულიანი შენობა, ამასთან, შენობა აღიჭურვა ახალი ინვენტარითა და ტექნიკით, მაშველებს ახალი ყოველდღიური ფორმები გადაეცათ. მოგვიანებით ზუგდიდის სხანძრო-სამაშველო სიტუაციების მმართვის ცენტრის მიმდებარე ტერიტორიაზე მოეწყო სიმულაციური ჩვენება, რომლის დროსაც მეხანძრეებმა იმიტირებული ხანძრის ჩაქრობის პროცესი უჩვენეს, მასთან ერთად ნაჩვენები იქნა მეხანძრე-მაშველების მიერ დაზარალებულის დაშვება გრძელ თოკზე, ასევე საევაკუაციო ბალიშზე მაღალი შენობიდან გადმოხტომის პროცესი. ღონისძიებასშსს-სსაგანგებოსიტუაციებისმართვისსააგენტოსდირექტორი, სააგენტოსხელმძღვანელიპირები, ასევე, ადგილობრივიმთავრობისდამასმედიისწარმომადგენლებიდაესწრნენ.
ზუგდიდელ მაშველებს ახალი ყოველდღიური ფორმები გადაეცათ.