მთავარისიახლეებისაზოგადოებასაპატრულო და კრიმინალური პოლიციის რეიდები ფოთსა და გურიაში
საპატრულო და კრიმინალური პოლიციის რეიდები ფოთსა და გურიაში
წუხელ ფოთსა და გურიაში გვიან ღამემდე მიდინარეობდა საპატრულო და კრიმინალური პოლიციის რეიდი.
შეიარაღებული და ნიბიანი  სამართალდამცველები აჩერებდნენ ავტომანქანების მძღოლებს,მათ მგზავრებს,  ქუჩაში მოიარულეებს და ყოველგვარი განმარტებისა და დაკონკრეტების გარეშე ამოწმებდნენ მათსა და მგზავრთა დოკუმენტაციას არის ცნობები, რომ შემოწმების პროცესში ნიღბიანი სამართლადამცველები მოქმედებდნენ არაკორექტულად , მუქარის სემცველი თონით  ჩხრეკდნენ მოქალაქეებს და მანქანებს, არ იძლეოდნენ პასუხს  კითხვაზე, რა უფლებით და რის საფუძველზე იქცეოდნენ ასე,  დემონსტრატიულად უჩვენებდნენ მათ იარაღს და ,,ზედმეტი შეკითხვების გაგრძელების შემთხვევაში პოლიციის სამმართველოში გადაყვანით ემუქრებოდნენ.
ეს მსგავს სტილში ჩატრებული მეორე რეიდია ოქტომბრის შემდეგ, ამიტომ მოქალაქეები ამას არ აკავშირებენ ტერორისტულ საფრთხეებთან, ,,თუმცა ასეც რომ იყოს, ეს არ ათავისუფლებს მათ   ადამიანის მიმართ კორექტული მოპყრობის ვალდებულებისაგან – ამბობს ,,რეიდში მოყოლილი"  ერთერთი მოქალაქე.