მთავარისიახლეებიპოლიტიკაამას გავლენა ექნება საქართველოს პოლიტიკურ იმიჯზე - აცხადებს საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი
ამას გავლენა ექნება საქართველოს პოლიტიკურ იმიჯზე – აცხადებს საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი
ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა   ტელეკომპანია მაესტროს ეთერში გააკეთა  განცხადება რუსთავი 2 – ის საქმის პოლიტიკური ფონის შესახებ.
იანოშ ჰერმანის განმარტებით საქართველოში მიმდინარე პროცესები  შეშფოთებას იწვევს, რადგან და საქმეში პოლიტიკური ნიშნები  ჩანს. ის აპირებს საქმის ყველა ძირითად მოთამაშესთან შეხვედრას გეგმავს, რაც მას ვითარებაში უკეთ გარკვევაში დაეხმარება.
"ჩვენ სრულად პატივს ვცემთ სასამართლოს, თუმცა ჩვენ ვხედავთ, რომ რუსთავის საქმე, როგორც ის ვითარდება, მას აქვს სეროზული პოლიტიკური კონტექსტი. უპირველესად, როგორი იქნება პატივისცემა მედიაპლურალიზმის, მედიათავისუფლების მიმართ და ამას გავლენა ექნება საქართველოს პოლიტიკურ იმიჯზე. ამიტომ ჩვენ დიდი ყურადღებით ვადევნებთ პროცესებს თვალყურს. გუშინ საღამოს როცა მე ვიძინებდი, ჩავთვალე, რომ იყო სასამართლოს განჩინება, რომლის მიხედვით გადაწყვეტილება არ უნდა ყოფილიყო აღსრულებული დაუყოვნებლივ და იყო დრო შემდგომი აპელაციისთვის. დღეს გავიღვიძე და ჩანს, რომ სიტუაცია ისე არ არის, როგორც ჩვენ გვეგონა", – ამბობს იანოშ ჰერმანი.