მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ხელისუფლება ერთერთ რუსულ მთავარ დაკვეთას ასრულებს და საქართველოს არჩევნებისკენ გზას მიხურავს'' -...
,,ხელისუფლება ერთერთ რუსულ მთავარ დაკვეთას ასრულებს და საქართველოს არჩევნებისკენ გზას მიხურავს” – აცხადებს მიხეილ სააკაშვილი მისთვის საქართველოს მოქალაქეობის ჩამორთმევის პროცესის დაწყებასთან დაკავშირებით
საქართველოს მესამე პრეზინდტი მიხეილ სააკაშვილი სოციალურ ქსელ Facebook-ში გავრცელებულ ვიდეოში სხვა საკითხებთან ერთად მისთვის საქართველოს მოქალეობის ჩამორთმევის პროცედურების დაწყებაზეც საუბრობს.  იგი თვლის, რომ ხელისუფლება ამით  ერთერთ რუსულ მთავარ დაკვეთას ასრულებს და საქართველოს არჩევნებისკენ გზას უხურავს, მას შემდეგ, რაც ქვეყანა იძულებით დაატოვებინეს.
,, ამ პირობებში რუსთავი 2 არის ბოლო ბარიერი, რომელიც მას აკავებს. იმიტომ, რომ სანამ საქართველოში სიტყვის თავისუფლებაა, ყველა ეს შავბნელი გეგმა ბოლომდე წარმატებული ვერ იქნება.ამიტომ, რუსთავი 2-ის დაცვა, მათ შორის ფიზიკურად, ადამიანების მიერ დაცვა ძალადობისგან, ეს არის პირდაპირი გზა საქართველოს დემოკრატიის, თავისუფლებისა და მომავლის გადარჩენის. დიახ, თუ ჩვენ გვინდა თავისუფლება თავისუფლების სადარაჯოზე უნდა დავდგეთ. ყველამ იცის, რომ სასამართლო ბლეფია, ყველა კანონი გათელილია, საქმე გვაქვს ჩვეულებრივ ძალადობასთან, ტრივიალურ ძალადობასთან, შანტაჟთან, ბინძურ მეთოდებთან. ნუთუ ჩვენ დავუწვებით და ამას შევურიგდებით?" – ამბობს სააკაშვილი.
მისი თქმით, თუ საზოგადოებამ ვერ მოახერხა ერთად დგომა, ბევრად დიდი ძალადობის აცილება დადგება კითხვის ნიშნის ქვეშ.