მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"ნაციონალური მოძრაობის" ოფისში საქართველოში აკრედიტებულ დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს ხცდებიან
“ნაციონალური მოძრაობის” ოფისში საქართველოში აკრედიტებულ დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს ხცდებიან
"ნაციონალური მოძრაობის" ოფისში საქართველოში აკრედიტებულ დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებთან შეხვედრა მიმდინარეობს.  შეხვედრაზე იმყოფებიან ევროკავშირის, ბულგარეთის, შვედეთის, პოლონეთის, ესტონეთის, ჰოლანდიისა და ლიტვის ელჩები და სხვადასხვა საელჩოებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები
"ნაციონალური მოძრაობის" საგარეო ურთიერთობათა მდივანმა გიგა ბოკერიას თქმით,   შეხვედრაზე განიხილება  როგორც ქვეყნის შიგნით არსებული სერიოზული გამოწვევები საერთაშორისო უსაფრთხოების კონტექსტში..
დეპუტატ გიორგი კანდელაკის თქმით, დღევანდელ შეხვედრაზე საუბარი ასევე შეეხება გიგი უგულავას საქმეს და დიპლომატებს მიაწვდიან ინფორმაციას უგულავას საქმეზე ერთ-ერთი საქმის დაჩქარების დეტალებზე, ასევე იმაზე, თუ რა ინტერესთა კონფლიქტი ჰქონდა ერთ-ერთ მოსამართლეს.
"ნათელია, რომ იყო პოლიტიკური ჩარევები, რამაც ზიანი მიაყენა არა იმდენად "ნაციონალურ მოძრაობას", რამდენადაც საქართველოს", – განაცხადა გიორგი კანდელაკმა.