მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაქართველოს პრეზიდენტი ბრატისლავაში GLOBSEC-ის ფორუმში მიიღებს მონაწილეობას
საქართველოს პრეზიდენტი ბრატისლავაში GLOBSEC-ის ფორუმში მიიღებს მონაწილეობას
საქართველოს პრეზიდენტი    გიორგი მაგველაშვილი ქართულ დელეგაციასთანერთად, სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში ბრატისლავაში იმყოფება, სადაც გლობალური უსაფრთხოების ფორუმში მიიღებს მონაწილეობას. იგი სიტყვით გამოვა ღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში უსაფრთხოების პრობლემებისადმი მიძღვნილ სესიაზე- "რყევის ზონა: ევროპის სამეზობლო სტრატეგია"
პრეზიდენტის ადმინისტრაციისს ცნობით, გ. მარგველაშვილი  ყურადღებას გაამახვილებს ისეთ უმთავრეს საკითხებზე, როგორიცაა საქართველოში და მის ოკუპირებულ ტერიტორიებზე დღეს არსებული ვითარება, საქართველოს ევროპული და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის ხელშეწყობა, ჩვენი ქვეყნის გეოპოლიტიკური როლი და მნიშვნელობა ეროპისათვის. ხაზგასმით ი ქნება  აღნიშნული, რომ ევროპული უსაფრთხოება წარმოუდგენელია საქართველოსა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის სხვა ქვეყნების უსაფრთხოების გარეშე.
დაგეგმილია საქართველოს პრეზიდენტის ორმხრივი შეხვედრები ევროპის ქვეყნების ლიდერებთან, მათ შორის სლოვაკეთის პრეზიდენტთან. ასევე შეხვედრა სენატორ მაკკეინთან.
სლოვაკეთში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში გიორგი მარგველაშვილი 19 ივნისს საქართველო – სლოვაკეთის ერთობლივ ბიზნესფორუმს გახსნის, რომელშიც ქართული მხრიდან ოცდაათამდე კომპანია მიიღებს მონაწილეობას.