მთავარისიახლეებიპოლიტიკაზუგდიდში დაკავებული საკრებულოს ოპოზიციონერი დეპუტატი სასამართლომ ჯარიმის გარეშე გაათავისუფლა
ზუგდიდში დაკავებული საკრებულოს ოპოზიციონერი დეპუტატი სასამართლომ ჯარიმის გარეშე გაათავისუფლა
ზუგდიდში, საკრებულოსთან მიმდინარე აქციაზე დაკავებული ოპოზიციონერი დეპუტატი, დავით ფიფია სასამართლომ ჯარიმის გარეშე გაათავისუფლა, რაც შეეხება მეორე დაკავებულს,  ენმ-ის მხარდამჭერ გენკა შელიას, ადვოკატები ამბობენ, რომ სასამართლო იძულებული იქნება მის მიმართაც ასეთივე გადაწყვეტილება მიიღოს.
აღსანიშნავია, რომ ზუგდიდის საკრებულოს ოპოზიციონერი დეპუტატი, დავით ფიფია და სამოქალაქო აქტივისტი მაშინ დააკავეს, როდესაც ისინი საკრებულოსთან წარწერების გაკეთებას ცდილობდნენ.
გამოძიება მათ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე მუხლს ედავება, რაც პოლიციისთვის წინააღმდეგობის გაწევას გულისხმობს.
შეგახსენებთ, რომ დღეს  ზუგდიდში, წინა მოწვევის საკრებულომ მომდევნო წლის ბიუჯეტი დაამტკიცა. ზუგდიდის ბიუჯეტი 46 მილიონით განისაზღვრა. მათ შორის 24 მილიონი საჯარო მოხელეთა ხელფასებზე გადანაწილდა
საკრებულოს სხდომა ხმაურისა და დაპირისპირების ფონზე მიმდინარეობდა. ადგილზე აქტივისტებს მიტანილი ჰქონდათ ბანერები წარწერით “ბიუჯეტი დაუმტკიცეთ ნახვაწას”