მთავარისიახლეებიპოლიტიკაკელი დეგნანი: ყველანი ძალიან შეშფოთებულები ვართ მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის გამო
კელი დეგნანი: ყველანი ძალიან შეშფოთებულები ვართ მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის გამო
აშშ-ის ელჩი საქართველოში, კელი დეგნანი ამბობს, რომ ძალიან შეშფოთებულია მიხეილ სააკაშვილის გამო.
“რა თქმა უნდა, ყველანი ძალიან შეშფოთებულები ვართ მიხეილ სააკაშვილის კარგად ყოფნაზე. რა თქმა უნდა, როცა საქმე ჯანმრთელობას ეხება, მნიშვნელოვანია კვალიფიციური ექიმების მეთვალყურეობა. ვხედავთ, რომ შექმნილია ექიმების მულტიდისციპლინური ჯგუფი, რომელიც აკვირდება მის მდგომარეობას. ამას ჩვენც ვაკვირდებით”. – ამბობს აშშ-ის ელჩი.
ვფიქრობ, რომ ამომრჩევლებს ექნებათ თავდაჯერებულობა გააკეთონ საკუთარი არჩევანი და მიიღონ შედეგები, –
„ვფიქრობ, რომ ამომრჩევლებს ექნებათ თავდაჯერებულობა გააკეთონ საკუთარი არჩევანი და მიიღონ შედეგები. ჩვენ გასულ წელს ვნახეთ, რომ არასტაბილური და პოლარიზებული პოლიტიკური სიტუაცია მთლიანად ქვეყანას აზიანებს – როგორც ეკონომიკურ ასევე პოლიტიკურ პროგრესს” ,- ამის შესახებ საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩმა კელი დეგნანმა მედიასთან განაცხადა.
“თუ უსამართლობას გრძნობ, არსებობს ბევრი გზა იმისათვის რომ იბრძოლო. ჩვენ იმედი გაქვს, რომ ეს ბრძოლა მოხდება დემოკრატიული ინსტიტუტების მეშვეობით. მაგალითად ერთ-ერთი ასეთი არის პარლამენტი, სადაც შესაძლებელია ცვლილებებისთვის ბრძოლა. იმედი მაქვს, რომ ქართველი ამომრჩევლები ამ გზით იბრძოლებენ”, – განაცხადა ელჩმა.