მთავარისიახლეებიპოლიტიკანიკა გვარამია და პაატა ბურჭულაძე პროკურატურაში დაკითხვაზე დაიბარეს
ნიკა გვარამია და პაატა ბურჭულაძე პროკურატურაში დაკითხვაზე დაიბარეს
სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი -2 ის გენერალური დირექტორი დაკითხვაზე დაიბარეს. ნიკა გვარამია შინაგან საქმეთა სამინისტროში ხვალ, დღის მეორე ნახევარში  უნდა მივიდეს, თუმცა ზუსტი დრო უცნობია.ხვალვე დაკითხვაზეა დაბარებული პოლიტიკური მოძრაობა სახელმწიფო ხალხისთვის ლიდერი პაატა ბურჭულაძე, ის ჩვენებას სამართალდამცველებს 17 საათზე მისცემს. ნიკა გვარამიასა და პაატა ბურჭულაძის დაკითხვა, იმ სისხლის სამართლის საქმეზე მოხდება, რომელიც შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, რუსთავი 2- ის გენერალური დირექტორისა და მოძრაობა სახელმწიფო ხალხისთვის სატელეფონო საუბრის უკანონოდ მოპოვება გავრცელების ფაქტზე აღძრა. შეგახსენებთ, რომ  შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს კიბერდანაშაულთან ბრძოლის სამმართველომ, პირადი მიმოწერის, ტელეფონით საუბრის ან სხვაგვარი ხერხით შეტყობინების საიდუმლოების დარღვევის ფაქტზე გამოძიება 14 სექტემბერს  დაიწყო.გამოძიება პირადი მიმოწერის, ტელეფონით საუბრის ან სხვაგვარი ხერხით შეტყობინების უკანონოდ მოპოვების და გავრცელების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 159-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).ნიკა გვარამიასა და პაატა ბურჭულაძის სატელეფონო საუბრის ჩანაწერი, ინტერნეტში გუშინ რუსულ საინფორმაციო რესურსზე აიტვირთა, ნიკა გვარამიამ საუბარის ნამდვილობა დაადასტურა.