მთავარისიახლეებიპოლიტიკათენგიზ ჯგუშიამ შესაძლოა ზუგდიდის მერის არჩევნებზე თავისი კანდიდატურა წარადგინოს
თენგიზ ჯგუშიამ შესაძლოა ზუგდიდის მერის არჩევნებზე თავისი კანდიდატურა წარადგინოს [Video]
სამოქალაქო მოძრაობა „სამეგრელოს ხმის“ ლიდერმა თენგის ჯგუშიამ, შესაძლოა, ზუგდიდის მერის პოსტზე იყაროს კენჭი. -ამის შესახებ დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში მოსახლეობასთან შეხვედრაზე განაცხადა და განმარტა, რომ
ამ გადაწყვეტილებას  მიიღებს, თუ „ქართულმა ოცნებამ " ზუგდიდში მერობის კანდიდატი  წარადგინა.
მე მოვუწოდებ "ქართულ ოცნებას", მისცეს ხალხს არჩევანის შესაძლებლობა და არ წარადგინოს ზუგდიდში თავისი კანდიდატი.  მართველმა პარტიამ დაკარგა ამის მორალური  უფლება კრიმინალური არჩევნები ჩატარების შემდეგ .
კონკრეტულად, შს მინისტრი ზუგდიდში  იჯდა და მართავდა არჩევნებს კრიმინალურად. ივანიშვილი დაგვპირდა, რომ საპრეზიდენტო არჩევნებს გაემიჯნებოდა, მაგრამ  ვერ შეასრულა დაპირება, ზურაბიშვილი მაინც გაიყვანა. ახლა კი  პირადი ამბიციების გამო ხელს უშლის ანაკლიის პორტის განვითარებას.
ზუგდიდში მაინც დათმეთ, რომ მოსახლეობამ თავისი კანდიდატი წარადგინოს, ოპოზიციამ ხელისუფლების ზეწოლის გარეშე, ხალხთან ერთად შეძლოს ქალაქის ფორმაში მოყვანა. ვემზადებოდი საპარლამენტო არჩევნებისთვის, მზად ვარ, გეგმები შევცვალო“, – გნაცხადა თენგიზ ჯგუშიამ.
შეგახსენებთ, . ზუგდიდის მერის არჩევნები 2019 წლის მაისში გაიმართება.  ზუგდიდის ყოფილმა მერმა ლაშა გოგიმ თანამდებობა გასული წლის სექტემბერში დატოვა. სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური მას დიდი ოდენობით ქრთამის აღებას ედავება. მერის მოვალეობას ამ დრომდე მაიზერ ნანავა ასრულებს