მთავარისიახლეებისამართალითბილისში, მელიქიშვილის ქუჩაზე მომხდარი დაჭრის ფაქტზე ორი პირია დაკავებული
თბილისში, მელიქიშვილის ქუჩაზე მომხდარი დაჭრის ფაქტზე ორი პირია დაკავებული
თბილისში, ვერაზე მომხდარი დაჭრის ფაქტზე ორი პირია დაკავებული. როგორც შინაგან საქმეთა სამინისტრო იუწყება, ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული გიორგი ადუაშვილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის, ხოლო მისი მეგობარი, 1986 წელს დაბადებული  კონსტანტინე ჯორბენაძე . დანაშაულის შეუტყობინებლობის ბრალდებით დააკავეს.შ
ადუაშვილს განზრახ მკვლელობის მცდელობას, ხოლო ჯორბენაძეს დანაშაულის შეუტყობინებლობას ედავებიან.
მათთვის ბრალი ოფიციალურად ჯერ არ წაუყენებიათ.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 15 იანვარს თბილისში, გიორგი ადუაშვილმა, რომელიც ავტომანქანით გადაადგილდებოდა, 1988 წელს დაბადებულ ზურაბ კუჭავას ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი კუჭავა საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მას შესაბამისი მკურნალობა ჩაუტარდა.
ჩატარებული ოპერატიული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მომხდარიდან რამდენიმე საათში პოლიციამ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ადუაშვილი დააკავა. ამასთან, დაკავებული საავადმყოფოშია მოთავსებული, რადგან ისიც დაჭრილია. მას ქირურგიისა და ტრავმატოლოგიის ცენტრში გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა. დაჭრილს იღლიის არეში ორი და ფეხის არეში ოთხი ჭრილობა აღენიშნებოდა. მისი მდგომარეობა ამ დროისთვის სტაბილურია. არსებული ინფორმაციით, ადუაშვილი ჯერ ბასრი საგნით დაჭრეს, შემდეგ კი მან განახორციელა გასროლა.
შსს-ს ინფორმაციით, ადუაშვილი სამართალდამცველებთან მისი დაჭრის ფაქტზე არ თანამშრომლობს. შინაგან საქმეთა სამინისტრო მის დაჭრასთან დაკავშირებით, დამნაშავის იდენტიფიცირების და დაკავების მიზნით, საგამოძიებო მოქმედებებს ახორციელებს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.
შს სამინისტროს განცხადებით, დანაშაული განზრახ მკვლელობის მცდელობის შემთხვევაში 7-დან 15 წლამდე ვადით, ხოლო დანაშაულის შეუტყობინებლობა 3-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.