მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაკადრო წმენდა სუს-ში. ოპოზიცია შს მინისტრის, გიორგი გახარიას გაძლიერებაზე საუბრობს
საკადრო წმენდა სუს-ში. ოპოზიცია შს მინისტრის, გიორგი გახარიას გაძლიერებაზე საუბრობს
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურში  ძალთა ახალი გადანაწილებისთვის ბრძოლა და საკადრო წმენდა მიმდინარეობს.
როგორც ირკვევა ,ათამდე ადამიანი  თანამდებობიდან გაათავისუფლეს და კადრების განყოფილებაში გადაიყვენეს.  სავარაუდოდ წმენდას ძირითადად სოსო გოგაშვილის კადრები ეწირებიან.   .გავრცელებული ინფორმაციით, ეს პროცესი როგორც თბილისის მსგავსად რეგიონებშც გაგრძელდება. ამის მიზეზი არის   ბიძინა ივანიშვილი   უკმაყოფილება   საპრეზიდენტო არჩევნებში ნაჩვენები ცუდი შედეგითდა და  ახლა სწორედ იმ რეგიონების ხელმძღვანელებს სჯის, სადაც ზურაბიშვილმა არჩევნები წააგო
როგორც ამბობენ,   სუს-ს უფროსის პირველ მოადგილედ შსს-ის გენერალური ინსპექციის უფროსის, ალექსანდრე ხოჯევანიშვილის  დანიშვნის გადაწყვეტილება პირადად ბიძინა ივანიშვილმა მიიღო. ხოჯევანიშვილის ძმა, გიორგი ხოჯევანიშვილი ასევე მაღალჩინოსანია და შიდა ქართლის გუბერნატორის პოსტს იკავებს.
ოპოზიცია შს მინისტრის, გიორგი გახარიას გაძლიერებაზე საუბრობენ.
„სუს-ს ჰქონდა დავალებული 2018 წლის საპრეზიდენტო არჩევნებზე ნებისმიერი საშუალებით განეხორციელებინა ძალადობა და მუქარა ამომრჩეველზე და გაეყვანა სალომე ზურაბიშვილი, „ოცნების“ კანდიდატი. ამიტომ ახლა უკვე ბიძინა ივანიშვილი არის უკმაყოფილო და ეს ფაქტია და თვითონ სუს-შიც საუბრობენ ამაზე. იმით, რომ ოპოზიციამ მიუხედავად, ამ ძალადობის, მუქარისა და მართლა საოცრად უსამართლო არჩევნების მიუხედავად, 900 000-მდე ხმა მოიპოვა, ამიტომ ივანიშვილი ნაკლებად ენდობა ახლა, შეიძლება ითქვას, გომელაურს. უფრო მეტად ენდობა, როგორც არაფორმალურ მეთვალყურეს, ჩრდილოვან მეთვალყურეს გახარიას და სწორედ თვითონ აძლიერებს გახარიას ამ ჩრდილოვან გავლენებს,“- განაცხადა „ნაციონალური მოძრაობის“ წევრმა, ხატია დეკანოიძემ