მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"ეს უნდა დასრულდეს და დასრულდება, იმის მიუხედავად მას ეს სურს თუ არ...
“ეს უნდა დასრულდეს და დასრულდება, იმის მიუხედავად მას ეს სურს თუ არ სურს”. – ბიძინა ივანიშვილი პრეზიდენტის რეზიდენციასთან დაკავშირებით
"ეს უნდა დასრულდეს და დასრულდება, იმის მიუხედავად მას ეს სურს თუ არ სურს". – აცხადებს ბიძინა ივანიშვილი ათონელის რეზიდენციაში გადასვლაზე პრეზიდენტის ოფიციალური უარის კომენტირებისას და ამას პრეზიდენტის მხრიდან  "ცინიზმის ძალიან მაღალ დონედ" აფასებს.
როგორც ივანიშვილმა ჟურნალისტებს განუცხადა,"ამაზე დღეს ვეღარ დავხარჯავ დიდ დროს, უფრო საინტერესო თემებზე მკითხეთ. მაგრამ, მთავარი, რასაც მე ვხედავ, არის ის, რომ ყველამ უნდა დაიცვას კანონი, პატივი სცეს ქართულ სახელმწიფოს და პირველ რიგში პრეზიდენტმა. კომერციული ნაწილიც უნდა შეფასდეს, 10 მილიონს გადასცდა და ამბობს, რომ მოქალაქეების დასაცავად აკეთებს. აქაც ცინიზმის ძალიან მაღალი დონეა. რა თქმა უნდა, ეს უნდა დასრულდეს და დასრულდება, მას ეს სურს,  თუ არ სურს. სახელმწიფო სახელმწიფო უნდა იყოს და სტრუქტურებმა უნდა განახორციელონ თავისი უფლებამოსილება. თავის დროზე მთავრობამ განაცხადა, რომ კანონიერი ქმედებისგან თავს შეიკავებს. დადგება ეგ დროც", – განაცხადა ბიძინა ივანიშვილმა.