მთავარისიახლეებიპოლიტიკამამუკა ხაზარაძე და გიორგი გახარია პირისპირ შეხვედრას მართავენ
მამუკა ხაზარაძე და გიორგი გახარია პირისპირ შეხვედრას მართავენ
კოალიცია „ძლიერი საქართველოს“ ლიდერი მამუკა ხაზარაძე და პარტია „საქართველოსთვის“ თავმჯდომარე გიორგი გახარია პირისპირ შეხვედრას მართავენ.
შეხვედრის სხვა დეტალები უცნობია. აუდიენციის შესახებ პარტიებში ამ ეტაპზე არ საუბრობენ.
გიორგი გახარიას პირისპირ შეხვედრა მამუკა ხაზარაძემ მას შემდეგ სთხოვა, რაც პრეზიდენტ სალომე ზურაბიშვილისგან სადილზე მიპატიჟება მიიღო.
როგორც მამუკა ხაზარაძემ სოციალურ ქსელში აღნიშნა, მისთვის უმჯობესი იქნებოდა, სალომე ზურაბიშვილთან შეხვედრამდე გიორგი გახარიას გასაუბრებოდა.
მოგვიანებით, მამუკა ხაზარაძესთან შეხვედრის მზაობა პარტია „გახარია საქართველოსთვის“ თავმჯდომარემაც გამოთქვა. როგორც მან სოციალურ ქსელში დაწერა, ის მამუკა ხაზარაძის თხოვნას ითვალისწინებს, პრეზიდენტ სალომე ზურაბიშვილს კი შეხვედრის გადადება სთხოვა, რაზეც სალომე ზურაბიშვილი დაეთანხმა.
ცნობისთვის, საქართველოს პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა პარტია „გახარა საქართველოსთვის“ და კოალიცია „ძლიერი საქართველო” სადილზე გუშინ საღამოს მიიპატიჟა. პრეზიდენტთან სადილი 15:00 საათზე იყო ჩანიშნული, თუმცა გახარიას თხოვნით, დღეს, 18:00 საათამდე გადაიდო.