მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგიორგი კვირიკაშვილი "რუსთავი 2"-თან დაკავშირებით გარდამავალ პერიოდში სპეციალური საბჭოს შექმნაზე ლაპარაკობს
გიორგი კვირიკაშვილი “რუსთავი 2”-თან დაკავშირებით გარდამავალ პერიოდში სპეციალური საბჭოს შექმნაზე ლაპარაკობს
საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრმა გიორგი კვირიკაშვილმა მთავრობის დღევანდელი სხდომის შემდეგ ჟურნალისტებს განუცხადა, რომ მისი   აზრით, უმჯობესი იქნება,  ტელეკომპანია "რუსთავი 2"-თან დაკავშირებით გარდამავალ პერიოდში  შეიქმნას  სპეციალური საბჭო.
"რუსთავი-2"-თან დაკავშირებით არსებობს სასამართლო გადაწყვეტილება. ჩვენ არ გვაქვს არანაირი უფლება, რაიმენაირი ზეწოლა მოვახდინოთ ან ჩავერიოთ ამაში. . ჩემი სურვილი იქნება, რომ ორივე მხრიდან არსებობდეს კონსტრუქციული მიდგომა, . ვისურვებდი, რომ გარდამავალ პერიოდში ან, რაც გნებავთ ის ვუწოდოთ, არსებულ პერიოდში შექმნან პროფესიული ნიშნით და დამოუკიდებლობის მაღალი დონით უზრუნველყოფილი საბჭო, რომელიც თავის მხრივ სარედაქციო პოლიტიკის დამოუკიდებლობას უზრუნველყოფს. მეტი ჩარევის ბერკეტი ჩვენ ამ შემთხვევაში არ გაგვაჩნია", -განაცხადა გიორგი კვირიკაშვილმა.