მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდში გარევაჭრობას აპროტესტებენ.
ზუგდიდში გარევაჭრობას აპროტესტებენ.
ზუგდიდში, ე.წ დავითაიას ბაზრობის მოვაჭრეები გარევაჭრობას აპროტესტებენ.მათი თქმით,გაუგებარია რატომ დართო მერიამ გარევაჭრობის უფლება ამ ხალხს,მაშინ როდესაც კანონით ეს იკრძალება.ისინი ამბობენ,რომ შიგნით მყიდველები არ შემოდიან,მათ კი ყოველდღე გადასახადების გადახდა უწევთ.მოვაჭრეებმა დღეს დილით გზის გადაკეტვა სცადეს,თუმცა ამის უფლება მათ სამართალდამცავებმა არ მისცეს.გარემოვაჭრეებმა ეს ტერიტორია დაახლოებით ერთი თვის წინდაიკავეს. მერიაში ამ საკითხთან დაკავშირებით ოფიციალური კომენტარი არ გაკეთებულა, თუმცა განგვიმარტეს, რომ მერიის ზედამხედველობის სამსახურმა გარევაჭრობის ნებადართო იმ მოვაჭრეებს,რომლებიც მიწისქვეშა გადასასვლელსა და ჩხოუშის ხიდის მიმდებარე ტერიტორიაზე იდგნენ,მანამ,სანამ არდასრულდება სარემონტო სამუშაოები მიწისქვეშა გადასასვლელზე და არ გამოცხადდება ტენდერშიგამარჯვებული მაღაზიის მფლობელები, გარემოვაჭრეებს გარევაჭრობა არაეკრძალებათ.