მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაიას თავმჯდომარე მთავრობას პანკისის ხეობაში ჩასვლას და ადგილობრივების პრობლემების მოსმენას ურჩევს
საიას თავმჯდომარე მთავრობას პანკისის ხეობაში ჩასვლას და ადგილობრივების პრობლემების მოსმენას ურჩევს
სოფელ დუისში საია-ს თავმჯდომარე სულხან სალაძისა და სალაფიტური თემის წარმომადგენლებს შორის გუშინ შეხვედრა გაიმართა. როგორც სულხან სალაძემ ჟურნალისტებთან საუბრისას აღნიშნა, შეხვედრაზე განიხილეს როგორც ხეობაში ჩატარებული სპეცოპერაციები, ისე სხვა არსებული პრობლემები. "მნიშვნელოვანია, რომ ჩვენ პანკისის მოსახლეობას ვესაუბროთ იმ პრობლემების და გამოწვევების შესახებ, რაც ქვეყანაში არსებობს, რადგან ყველა ამ ქვეყნის მოქალაქეები ვართ და ერთად უნდა ვიზრუნოთ გამოსავალზე, რადგან შემდგომში ამ ტიპის პროცესებს სირთულეები არ მოჰყვეს. მე მოხარული ვიქნები, თუ ხელისუფლება ამ ადამიანებთან ისაუბრებს პირდაპირ და მათგან მოისმენს ინფორმაციას და შეხედულებებს. ვფიქრობ, საჭიროა ხელისუფლებამ გასცეს სპეცოპერაციის შესახებ დასმულ კითხვებს პასუხები, ეს იქნება მედიის მხრიდან თუ აქ ადგილზე, მოსახლეობისგან. ვურჩევ მთავრობას, ჩამობრძანდნენ ხეობაში და მოსახლეობისგან მოისმინონ პრობლემების და პოზიციის შესახებ. ვფიქრობ, საჭიროა ისეთი სახის ურთიერთობები, რაც გაზრდის ნდობას. ამ ეტაპზე საჭიროა, რაც შეიძლება მოკლე დროში ობიექტურად იყოს გამოძიებული სპეცოპერაციის და თემირლან მაჩალიკაშვილის მკვლელობის საქმე. ხალხმა და ამ ხეობამ მოკლე დროში უნდა იცოდეს სიმართლე“, – განუცხადა ჟურნალისტებს სულხან სალაძემ.