მთავარისიახლეებიპოლიტიკა" მე, მიხეილ სააკაშვილი, გთხოვთ და მოგიწოდებთ შეწყვიტოთ შეტევა, ნუ...
” მე, მიხეილ სააკაშვილი, გთხოვთ და მოგიწოდებთ შეწყვიტოთ შეტევა, ნუ წამოეგებით პროვოკაციებზე, ჩვენ მშვიდობიანი შეკრება გვაქვს”-უმაღლეს რადაში მიხეილ სააკაშვილის ვიდეოჩანაწერი აჩვენეს
უმაღლეს რადაში მიხეილ სააკაშვილის ვიდეოჩანაწერი აჩვენეს
სახალხო დეპუტატმა იური დერევიანკომ მომხრეების საბჭოზე ორშაბათს ფრაქციის ხელმძღვანელსა და უმაღლესი რადას ხელმძღვანელობას აჩვენა ვიდეოჩანაწერი, სადაც ოდესის ოლქის ექსგუბერნატორი, მიხეილ სააკაშვილი მოუწოდებს ხალხის ტალღას არ მიიტანონ იერიში, კიევის ცენტრში მდებარე ოქტომბრის სასახლეზე.
"მოქალაქენო, ხალხო, ჩემო ახლობლებო, გთხოვთ მე თქვენ, მიხეილ სააკაშვილი და მოგიწოდებთ შეწყვიტოთ შეტევა, ნუ წამოეგებით პროვოკაციებზე, ჩვენ მშვიდობიანი შეკრება გვაქვს",-ისმის მიხეილ სააკაშვილის შეძახილები ვიდეორგოლში.
დერევიანკოს თქმით ეს ვიდეოჩანაწერი მოწმობს იმას, რომ ოქტომბრის სასახლესთან დაფიქსირდა პროვოკაცია იმ მიზნით, რომ საზოგადოების მხრიდან გადატანილი იქნას ყურადღება  პროტესტის არსიდან, რომლის ორგანიზებაც მოახდინა მიხეილ სააკაშვილმა  გადატანილი იქნას
მან მოუწოდა სპიკერს, ანდრეი პარუბის გამოვიდეს ქუჩაში და მოუსმინოს მიტინგის მონაწილეების მოთხოვნებს.
გარდა ამისა დეპუტატმა ითხოვა უმაღლესი რადას თავმჯდომარემ დღის წესრიგში დააყენოს კენჭის ყრა ანტიკორუფციული სასამართლოს შექმნასა და პრეზიდენტის იმპიჩმენტთან დაკავშირებით.
შეგახსენებთ, რომ კვირას ,. 17 დეკემბერს "იმპიჩმენტის მარშის" მონაწილეები შეეცადნენ შტურმით აეღოთ ოქტომბრის რევოლუცია კიევის ცენტრში.შეტაკებისას აქტივისტებმა შეაღწიეს შენობაში, თუმცა მოგვიანებით ისინი სამართალდამცავებმა გამოიყვანეს. შეტაკების დროს დაზიანდა რამდენიმე ადამიანი.