მთავარისიახლეებიმსოფლიოარ შეგვეშინდა, არ გავიქეცით, არ დავიჩოქეთ - არახამია
არ შეგვეშინდა, არ გავიქეცით, არ დავიჩოქეთ – არახამია
“მტერს ეგონა, რომ სამ დღეში შეეძლო ჩვენი დამოუკიდებლობის განადგურება. მაგრამ ზუსტად 6 თვეა ვდგავართ და ვიბრძვით.
არ შეგვეშინდა, არ გავიქეცით, არ დავიჩოქეთ, მაგრამ სამხედრო კომისარიატებთან დავდექით, უყოყმანოდ მივეცით სახელმწიფოს რაც სჭირდებოდა თავდაცვისთვის და დავიწყეთ მუშაობა. ყველა თავის ადგილზეა.
ჩვენი მუშაობის შედეგია აღლუმი ხრეშატნიკზე. განადგურებული რუსული ტექნიკის აღლუმი, რომლითაც ისინი ჩვენს მოსაკლავად მოვიდნენ. და განადგურებული ტანკებისა და იარაღის ეს სვეტი ჩვენი დამოუკიდებლობის სიმბოლოა.
მტერმა და მთელმა მსოფლიომ დაინახა, რომ არ არსებობს ისეთი ფასი, რომელსაც ჩვენ არ გადავიხდით ჩვენი დამოუკიდებლობისთვის. რომ ჩვენ მზად არ ვართ გავცვალოთ ის მშვიდობის ან პირადი კომფორტის ილუზიაში. საჭიროების შემთხვევაში, შიშველი ხელებითაც ვიბრძოლებთ. მაგრამ ჩვენ უკრაინას არასდროს არავის დავუთმობთ.
ამიტომ, დღეს ჩვენ არ ვართ მხოლოდ დამოუკიდებელი ქვეყანა. მთელი თავისუფალი სამყარო აღფრთოვანებულია ჩვენი ერით. ჩვენი ლურჯ-ყვითელი დროშა გამბედაობისა და შეუპოვრობის სიმბოლოდ იქცა.
ჩვენ აუცილებლად გავიმარჯვებთ, დავიცავთ ჩვენს დამოუკიდებლობას და გადავცემთ მას უკრაინელების მომავალ თაობებს. და ეს იქნება ქვეყანა, რომლის შესახებაც მთელი მსოფლიო გაიგებს, რომელიც აიძულებს ხალხს ამაზე არაერთხელ ისაუბრონ, რომელშიც საუკეთესო, კეთილი და ამავდროულად, ყველაზე მამაცი ხალხი იცხოვრებს.
გილოცავთ დამოუკიდებლობის დღეს”
უკრაინის დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ მიმართვას ავრცელებს რადას დეპუტატი, “ხალხის მსახურის” ფრაქციის ლიდერი, დავით არახამია