მთავარისიახლეები"პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურმა "ვივამედი", ნინო ნადირაძის მიერ ჩემი პირადი ინფორმაციის გასაჯაროებისთვის,...
“პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურმა “ვივამედი”, ნინო ნადირაძის მიერ ჩემი პირადი ინფორმაციის გასაჯაროებისთვის, სამართალდამრღვევად ცნო” – ელისაშვილი
კოალიცია “ძლიერი საქართველოს” წევრი, ალეკო ელისაშვილი ამბობს, რომ პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურმა კლინიკა “ვივამედი”, ნინო ნადირაძის მიერ მისი პირადი ინფორმაციის გასაჯაროებისთვის, სამართალდამრღვევად ცნო.
“პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურმა კლინიკა “ვივამედი”, ნინო ნადირაძის მიერ ჩემი პირადი ინფორმაციის გასაჯაროებისთვის, სამართალდამრღვევად ცნო. არადა, ხომ გახსოვთ ეს ნინო ნადირაძე როგორ ირწმუნებოდა, არანაირ ეთიკის წესებს მე არ ვარღვევო და თან ჩემი რენტგენის ფოტო (პაციენტის პირადი ინფორმაცია) ფეისბუქზე გამოდო. ასეთი უცნაური კლინიკაა, არც დიაგნოზს გისვამენ სწორად და თქვენს პერსონალურ მონაცემებსაც სად გამოდებენ, კაცმა არ იცის. მოკლედ, არ გაეკაროთ და არ ანდოთ თქვენი ჯანმრთელობა ამ სამართალდამრღვევებს”, – წერს ელისაშვილი სოციალურ ქსელში.