მთავარისიახლეებისაზოგადოებაფინანსური პოლიცია ჩიკვაიძისა და მისი ბიზნესპარტნიორის სახლებში შევიდა
ფინანსური პოლიცია ჩიკვაიძისა და მისი ბიზნესპარტნიორის სახლებში შევიდა
გიორგი ჩიკვაძე ციხეში გადაჰყავთ, მის სახლში კი “პირველების” ინფორმაციით, ფინასური პოლიცია ჩხრეკაზე შევიდა. რას ეძებენ სამართდამცველები რეჟიმის მამხილებელი ბიზნესმენის სახლში უცნობია. პარალელურად, საგამოძიებო მოქმედებები მიმდინარეობს მისი ბიზნესპარტნიორის, ირაკლი პაპიაშვილის სახლშიც, მანამდე მისი ჩხრეკა ფინანსთა სამინისტროს თანამშრომლებმა სხდომათა დარბაზის დატოვებისთანავე დაიწყეს.
ამასთან, დღეს გაირკვა, რომ ბიზნესმენ ჩიკვაიძის წინააღმდეგ ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურმა გამოძიება დაიწყო – როგორც პროკურატურა ამტკიცებს, ჩიკვაიძე 7-8 მარტს საქართველოს საზღვართან ახლოს იმყოფებოდა.
ცნობისთვის, პროკურატურამ გიორგი ჩიკვაიძეს და და ირაკლი პაპიაშვილს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 182, II – „ა, ,,დ’’, III -“ბ” მუხლით აქვთ წარდგენილი, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ სამსახურეობრივი მდგომარეობის გამოყენებით, დიდი ოდენობით თანხის მართლსაწინააღმდეგო მითვისებას გულისხმობს. აღნიშნული ბრალდება 7-დან 11- წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
მათ აღკვეთის ღონისძიების სახით 50 000-50 000 ლარის ოდენობით გირაო აქვთ შეფარდებული, ასევე საზღვრის კვეთის აკრძალვა აქვთ.