მთავარისიახლეებისაზოგადოება"გვირტყა ცხვირში და მუცელში, ძალიან აგრესიული იყო" - „კრაბ კოფის“ მეპატრონეები
“გვირტყა ცხვირში და მუცელში, ძალიან აგრესიული იყო” – „კრაბ კოფის“ მეპატრონეები
სასტიკი ანგარიშსწორება სამოქალაქო აქტივისტების წინააღმდეგ – “კრაბ კოფის” ორ დამფუძნებელ გოგოს გვიან ღამით დიღმის მასივში თავს ახალგაზრდა კაცი დაესხა. ერთ-ერთს ცხვირი აქვს გატეხილი და დღეს ოპერაცია უნდა ჩაუტარდეს, მეორეს კი ღრძილის მოტეხილობა აღენიშნება.
“კრაბ კოფის” მეპატრონეები, რუსთაველზე, 28 ნომებრიდან ამ დრომდე უწყვეტი პროტესტის მონაწილეებს უფასო ყავით და ჩაით უმასპინძლდებოდნენ. ეს გარემოება კი სასტიკად ნაცემ ქალებს უღრმავებთ ეჭვებს, რომ მათზე თავდასხმა წინასწარ იყო ორგანიზებული.
ნაცემი აქტივისტები ახლა დიღმის სამმართველოში იმყოფებიან და გამომძიებლებს დეტალურად უყვებიან მას~თზე გახორციელებული სასტიკი ანგარიშსწორების შესახებ.
ჩვენს სახლთან მოხდა, ერთი ადამიანი დაგვესხა თავს, დანარჩენები გვიყურებდნენ, მერე ყვირილი რომ დავიწყეთ გაიყვანეს. გინება დაიწყო შორიდან, მივედით, ჯერ ქრისტი მივიდა მივიდა, ახტა და მუცელში ფეხი ჩაარტყა, ძალიან გარესიული იყო. მე რომ მივედი 4-5ჯერ ჩამარტა ცხივრში, ყვირილზე ხალხი მოვიდა, ცხვირი მაქვს გატეხილი, დღეს უნდა ჩამიტარდეს ოპერაცია”, – ამბობს ერთ-ერთი მეპატრონე. მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლით დაიწყო, რაც ძალადობას გულისხმობს.