მთავარისიახლეებისაზოგადოებააქციაზე დაკავებული მუსიკოსი, დავით ხომერიკი პატიმრობაში დატოვეს
აქციაზე დაკავებული მუსიკოსი, დავით ხომერიკი პატიმრობაში დატოვეს
აქციაზე დაკავებული მუსიკოსი, დავით ხომერიკი პატიმრობაში დატოვეს – გადაწყვეტილება მოსამართლე ნატო ხუჯაძემ მიიღო.
25 წლის აქტივისტს გამოძიება ე.წ. მოლოტოვის კოქტეილის დამზადებას ედავება და ციხეში 7 წლით გაშვებას უპირებს, თუმცა ადვოკატების განცხადებით, მტკიცებულებების გარეშე.
საქმეში არის ვიდეო, სადაც დავით ხომერიკი საერთოდ არ ფიგურირებს, რა ხდებოდა უბრალოდ 2 დეკემბერს პარლამენტის მიმდებარედ და ამ ვიდეოში იდენტიფიცირებულიც არ არის, დავითი ნამდვილად ამ ღამეს იმყოფებოდა პარლამენტის მიმდებარედ. ამოღებულია 2 მინის ბოთლი, მასში სავარაუდოდ განთავსებული ნავთობპროდუქტით და მას ედავებიან, რომ ეს ჰიპოთეტურად იყო მოლოტოვის კოქტეილი და მას ჰქონდა მიზანი გამოყენებინა პოლიციელების წინააღმდეგ. ექსპერტმა, თუნდაც ჰიპოთეტურად აღმოჩენილ ნივთებზე დაწერა, რომ იმ ფორმით, რა ფორმითაც ამოღებული იყო ზურგჩანთიდან, ის არ წარმოადგენდა აალებად, ცეცხლსაშიშ ნივთიერებას, მას ასეთად რომ ქცეულიყო სჭირდებოდა დამატებითი ზომების მიღება. არ ამოუღიათ ზურგჩანთიდან, რაც ჩხრეკის ოქმში წერია რაიმე საშუალება, რაც ცეცხლს ანთებს”,- ამბობს ადვოკატი.
დავით ხომერიკი 2 დეკემბერს თამარაშვილზე დააკვეს.