მთავარისიახლეებიმზია ამაღლობელი შიმშილობს - უფლებადამცველების თქმით, მას 1 კვირაა საკვები არ მიუღია
მზია ამაღლობელი შიმშილობს – უფლებადამცველების თქმით, მას 1 კვირაა საკვები არ მიუღია
“ბათუმელებისა” და ნეტგაზეთის” დამფუძნებელი მზია ამაღლობელი შიმშილობს – როგორც უფლებადამცველების დღევანდელი ბრიფინგიდან გახდა ცნობილი, ჟურნალისტს დაკავების შემდეგ, 1 კვირაა საკვები არ მიუღია.
გარდა ამისა, “საიას” ცნობით, სპეციალური საგამოძიებო სამსახურიდან დღეს დილით აცნობეს, რომ მზია ამაღლობელის საქმეზე გამოძიება დაიწყო. ნონა ქურდოვანიძის თქმით, კაციტაძის უწყების მხრიდან რეაგირება დაგვიანებულია, თუმცა მზად არიან ითანამშრომლონ და ყველა საჭირო მასალა გადასცენ გამომძიებლებს.
რაც შეეხება თავად ამაღლობელის საქმეს. საიას შეფასებით, იკვეთება მთელი რიგი დარღვევები, მათ შორის ადმინისტრაციული დაკავების დროსაც. ქურდოვანიძის განცხადებით, ვინაიდან სტიკერის გაკვრა არ წარმოადგენს დანაშაულს, ამაღლობელის დაკავება სხვა, 173-ე მუხლით გააფორმეს, რომლის ჩადენაც არ დასტურდება.
ქურდოვანიძემ ისაუბრა ჟურნალისტის მიმართ არასათანადო მოპყრობაზეც და კიდევ ერთხელ აღნიშნა ბათუმის პოლიციის უფროსის, ირაკლი დგებუაძის ძალადობრივი ქმედებების შესახებ.
როგორც ცნობილია, დგებუაძემ დაკავების შემდეგ, რამდენჯერმე სცადა ჟურნალისტს ფიზიკურად გასწორებოდა და სახეში შეაფურთხა, არ აძლევდა მას წყლისა და სხვა პირველადი საჭიროებების მიღების საშუალებას.
საიას შეფასებით, სახეზეა დამამცირებელი მოპყრობა და ირაკლი დგებუაძემ სისხლის სამართლის დანაშაული ჩაიდინა.