მთავარისიახლეებისაზოგადოებაპარტია "საქართველოსთვის" განცხადებას ავრცელებს
პარტია “საქართველოსთვის” განცხადებას ავრცელებს
ჯგუფური თავდასხმა გიორგი გახარიაზე – “საქართველოსთვის” განცხადებას ავრცელებს.
გახარიას პარტია ითხოვს დაუყონებლივ და საფუძვლიან გამოძიებას ივანიშვილის რეჟიმის მიერ მოწყობილი ძალადობრივი თავდასხმის შესახებ.
ასეთი ქმედებები არასოდეს გააჩუმებს ხმებს, რომლებიც იბრძვიან საქართველოს დემოკრატიული და ევროპული მომავლისთვის – წერია განცხადებაში.
გიორგი გახარია იმყოფებოდა ბათუმში და ესწრებოდა სასამართლო პროცესს ჩვენი პარტიის ახალგაზრდული ორგანიზაციის უსამართლოდ დევნილი წევრების მიმართ, როდესაც მოხდა ძალადობის ეს შემზარავი აქტი.
პარტია „საქართველოსთვის“ ითხოვს დაუყონებლივ და საფუძვლიან გამოძიებას ივანიშვილის რეჟიმის მიერ მოწყობილი ძალადობრივი თავდასხმის შესახებ და მოუწოდებს ყველა პასუხისმგებელი იყოს პასუხისმგებელი.
ეს პოლიტიკურად მოტივირებული თავდასხმა არის ოპოზიციის დაშინებისა და დისიდენტის ჩახშობის აშკარა მცდელობა. ასეთი ქმედებები არასოდეს გააჩუმებს ხმებს, რომლებიც იბრძვიან საქართველოს დემოკრატიული და ევროპული მომავლისთვის”, – წერია განცხადებაში.