მთავარისიახლეებისანქციები გაგრძელდება იმ ინდივიდების წინააღმდეგ, ვინც საქართველოში დემოკრატიას ძირს უთხრის - უილსონი
სანქციები გაგრძელდება იმ ინდივიდების წინააღმდეგ, ვინც საქართველოში დემოკრატიას ძირს უთხრის – უილსონი
ამერიკის შეერთებული შტატების ჰელსინკის კომისიის თავმჯდომარე, ჯო უილსონი “ქართულ ოცნებას” საქართველოში დემოკრატიისთვის ძირის გამოთხრისთვის სანქციებს უანონსებს.
როგორც რესპუბლიკური პარტიის წარმომადგენელი “რადიო თავისუფლებასთან” ინტერვიუში აცხადებს, ტრამპი დააწესებს მეორად სანქციებსაც იმ ქვეყნებზე, რომლებიც თეირანთან თანამშრომლობენ.
დარწმუნებული ვარ ასევე, რომ სანქციებიც გაგრძელდება იმ ინდივიდების წინააღმდეგ, ვინც საქართველოში დემოკრატიას ძირს უთხრის. პრეზიდენტი ტრამპი არასოდეს ერიდებოდა სანქციების გამოყენება-დაწესებას – ვფიქრობ, როგორც კი დაბრუნდება, განაახლებს სანქციებს თეირანის რეჟიმზე. მეტიც, ვფიქრობ, რომ ის დააწესებს მეორად სანქციებსაც, იმ ქვეყნებზე, რომლებიც თეირანთან თანამშრომლობენ, რადგან ამ რეჟიმმა ღიად გამოაცხადა ომი დონალდ ტრამპის წინააღმდეგ. დარწმუნებული ვარ, ის ამას უპასუხოდ არ დატოვებს”.