მთავარისიახლეებიევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრაზე დღეს საქართველოს საკითხზე იმსჯელებენ
ევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრაზე დღეს საქართველოს საკითხზე იმსჯელებენ
დღეს ევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრები ბრიუსელში იკრიბებიან, შეხვედრაზე ერთ-ერთი მთავარი თემა სწორედ საქართველო და საქართველოში განვითარებული მოვლენები იქნება.
ოფიციალური ინფორმაციით, საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრა ბრიუსელში დღეს, ადგილობრივი დროით 10:00 საათზე დაიწყება და მას პირველად უხელმძღვანელებს ევროკავშირის უმაღლესი წარმომადგენელი საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების პოლიტიკის საკითხებში კაია კალასი.
საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ინფორმაციით, შეხვედრის დღის წესრიგი ევროკავშირში საქართველოს კანდიდატობისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ფარგლებში თანამშრომლობის განხილვას მოიცავს.
დაანონსებულია, რომ საქართველოში ბოლო დროს განვითარებული მოვლენების გათვალისწინებით, მიმდინარეობს განხილვა გარკვეული კატეგორიის პირებთან მიმართებაში სავიზო რეჟიმის შეჩერების მექანიზმის შესაძლო გააქტიურების შესახებ.