მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"პირველ წარმატებას მივაღწიეთ, 800 ემიგრანტის ხმის უფლება მოპოვებულია", - თამარ კორძაია
“პირველ წარმატებას მივაღწიეთ, 800 ემიგრანტის ხმის უფლება მოპოვებულია”, – თამარ კორძაია
“ერთიანობა-ნაციონალური მოძრაობის” ლიდერის თამარ კორძაიას განცხადებით, კოალიციამ დღეს პირველი წარმატება მოიპოვა ემიგრანტების ხმების დაცვის სამართლებრივ გზაზე.
მისი თქმით,
“ერთიანობა ნაციონალური მოძრაობის” ბრძოლამ ემიგრანტების ხმის დაცვასთან დაკავშირებით, თავისი შედეგი გამოიღო: ჩვენს მიერ ინიცირებულ დადგენილების პროექტში, რომლითაც ჩვენს ემიგრანტებს, რომლებიც საზღვარგარეთ იმყოფებიან, მაგრამ საერთო სიებში ვერ მოხვდნენ, რადგან არა აქვთ სარეგისტრაციო მისამართი, არჩევნებში მონაწილეობის მიღების შესაძლებლობა ექნებათ.
ჩვენ გავაგრძელებთ სამართლებრივ ბრძოლას თითოეული ხმისთვის და მე მინდა გითხრათ, რომ დღევანდელი მნაცემებით ჩვენ მოვიპოვეთ 800-ზე მეტი ადამიანის ხმა. ეს არის ჩვენი პირველი წარმატება.
ბრძოლას ყოველთვის აქვს აზრი და დარწმუნებული იყავით, რომ ჩვენ, ერთიანობა-ნაციონალური მოძრაობა, ბოლომდე ვიბრძოლებთ თითოეული ხმის დასაცავად, იმიტომ რომ ეს ქვეყანა ჩვენია და ჩვენ უნდა გავიმარჯვოთ იმისათვის, რომ გვქონდეს ევროპული მომავალი, კეთილდღეობა ევროპაში და ევროპული სტანდარტების არჩევნები მომავალში”, – განაცხადა თამარ კორძაიამ საგანგებო ბრიფინგზე.