მთავარისიახლეებისაზოგადოებარუსული კანონი ხვალიდან ოფიციალურად ამოქმედდება
რუსული კანონი ხვალიდან ოფიციალურად ამოქმედდება
რუსული კანონი რამდენიმე საათში ოფიციალურად ამოქმედდება. ყველას, ვინც “აგენტად” საკუთარი ნებით არ დარეგისტირდება, ხელისუფლება იძულებითი რეგისტრაციით ემუქრება. იუსტიციის სამინისტროში უკვე შექმნილია სპეციალური დეპარტამენტიც. დილიდან ყველა იმ მედიას და სამომოქალაქო ორგანიზაციას, რომლებიც უცხოეთიდან ფინანსდებიან, რეესტრში რეგისტრაციის ვალდებულება აქვთ.
მიუხედავად იმისა, რომ რატი ბრეგაძემ პლატოფრმის ამოქმდების შესახებ განცხადება ჯერ კიდევ გუშინ გააკეთა, მესამე სექტორი აცხადებს, რომ რეესტრში დარეგისტრირებას და რუსული კანონის მორჩილებას არ აპირებს.  “საფარის აღმასრულებელი” დირექტორი ბაია პატარაია ამბობს, რომ თუ კანონს არ შეაჩერებს საკონსტიტუციო სასამართლო, ამას ქართველი ხალხი 26 ოქტომბრის არჩევნებზე გააკეთებს. “სამართლიანი არჩევნების” დირექტორის მოადგილე ლევან ნატროშვილი ბოლომდე ბრძლას აანონსებს და ამბობს, რომ საჭროების შემთხვევაში, მესამე სექტორი სტრასბურგის სასამართლოსაც მიმართავს.