მთავარისიახლეებიUEFA-მ დორტმუნდში გულშემატკივრებს შორის ჩხუბის გამო, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაცია 30 000 ევროთი...
UEFA-მ დორტმუნდში გულშემატკივრებს შორის ჩხუბის გამო, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაცია 30 000 ევროთი დააჯარიმა
UEFA-მ ევროპის ჩემპიონატზე წარმოდგენილი ეროვნული საფეხბურთო ასოციაციები ტურნირის ჯგუფურ ეტაპებზე 1,2 მილიონ ევროზე მეტით დააჯარიმა. მედიის ცნობით, ჯარიმების საერთო რაოდენობაა – 1,293,645 ევრო.
მასპინძელი გერმანია ორჯერ დაჯარიმდა სათამაშო მოედნის დაცვის წარუმატებლობის გამო, რაც ეხებოდა პორტუგალიასთან საქართველოსა და თურქეთის მატჩების დროს მოედანზე შესულ გულშემატკივარს.
რვა გუნდი – უნგრეთი, შვეიცარია, ხორვატია, ალბანეთი, პოლონეთი, სერბეთი, რუმინეთი და ბელგია – დააჯარიმეს გულშემატკივრების ქცევისთვის ჯგუფური ეტაპის სამივე მატჩის დროს.
24 ერიდან 21 დაჯარიმდა მინიმუმ ერთი ჯგუფური ეტაპზე, მხოლოდ საფრანგეთი, ესპანეთი და სლოვაკეთი არ მოხვდნენ დაჯარიმებულთა შორის.
საქართველოსა და თურქეთის გულშემატკივრებს შორის დორტმუნდის სტადიონზე მატჩის წინ ხანმოკლე ჩხუბის შემდეგ, უეფამ საქართველოს ფეხბურთის ფედერაცია 30,000 ევროთი (32,200 აშშ დოლარი) დააჯარიმა, თურქეთი – 25,000 ევროთი (26,900 აშშ დოლარი).