მთავარისიახლეებიუფრო ძლიერები დავბრუნდებით - გიორგი მამარდაშვილი
უფრო ძლიერები დავბრუნდებით – გიორგი მამარდაშვილი
საქართველოს ეროვნული ნაკრების მეკარე გიორგი მამარდაშვილი ამბობს, რომ ესპანეთთან წაგების მიუხედავად, მაინც ბედნიერია, რადგან ბიჭებმა საქართველოს ევროპული ჩემპიონატი აჩუქეს. მისი თქმით, რამდენიმე წლის წინ მათთვის ესეც წარმოუადგენელი იყო.
მამარდაშვილი ამბობს, რომ უფრო ძლერები დაბრუნებიან და ქართველ გულშემტაკივრებს აუცილებლად გაახარებენ.
მართლაც ამაყები უნდა ვიყოთ, ჩემი აზრით, იმიტომ, რომ საქართველოს ვაჩუქეთ ეს ჩემპიონატი, კარგად ვითამაშეთ თითოეულმა ფეხბურთელმა. სამწუხაროა, რა თქმა უნდა, მერვეფინალში გამოვვარდით ად ამიტაც ბედნიერები უნდა ვიყოთ, რადგან სამწუხაროდ, მერვედფინალში გამოვვარდით, იმიტომ, რომ რამენიმე წლის წინ ვერ წარმოვიდგენდით, რომ აქამდე მოვიდოდით. ესპანეთი არის, ჩემი აზრით, ფავორიტი ამ ჩემპიონატის და ვფიქრობ, რომ მოიგებენ ამ ჩემპიონატს. სამწუხაროა, მაგრამ არა უშავს, ეს ყველაფერი არ არის დასასრული. ჩვენ უფრო ძლიერები დავბრუნდებით აუცილებლად და ქართველ გუშლემატკივარს მინდა მოვუწოდო, რომ ირწმუნონ ჩვენი და აუცილებლად გავახარებთ მათ მომავალში, – ამბობს მამარდაშვილი.
ევროპის 2024 წლის ჩემპიონატის მერვედფინალში საქართველოს ნაკრები კიოლნის სტადიონზე ესპანეთს დაუპირისპირდა. საქართველოს ნაკრები “ფურია როხასთან” 4:1 დამარცხდა.