მთავარისიახლეებიზუგდიდის საკრებულოს სხდომა 21-ედ გადაიდო
ზუგდიდის საკრებულოს სხდომა 21-ედ გადაიდო
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში 21-ედ ვერ შედგა კვორუმი. შესაბამისად, სხდომა, რომელზეც გახარიას პარტიიდან საკრებულოს თავმჯდომარის, ასევე, მისი ორივე მოადგილისა და კომისიების თავმჯდომარეების გადაყენებაზე უნდა ემსჯელათ, კიდევ ერთხელ გადაიდო.
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარემ,გიგა ფარულავამ, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერს და”ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველოს” ზუგდიდის ორგანიზაციის თავმჯდომარეს მამუკა წოწერიას, წერილით მიმართა.
“მოგიწოდებთ, როგორც „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს“ ზუგდიდის ორგანიზაციის თავმჯდომარემ, აიღოთ პასუხისმგებლობა თქვენ მიერ წამოწყებულ ინიციატივაზე. უზრუნველყოთ,საკრებულოს სხდომაზე ფრაქცია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს“ წევრების დასწრება. შეწყვიტოთ საკრებულოს საბოტაჟი, რაც საფრთხეს უქმნის ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში როგორც მერიის, ასევე საკრებულოს ფუნქციონირებას და მოქალაქეების ინტერესებს.”- გიგა ფარულავა