მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზელენსკი: საზღვართან რუსი ტერორისტების პოზიციების განადგურება ისე მუშაობს, როგორც ველოდით
ზელენსკი: საზღვართან რუსი ტერორისტების პოზიციების განადგურება ისე მუშაობს, როგორც ველოდით
ჩვენ ვხედავთ, როგორ ხსნის მსოფლიო მიზანდასახულობა ახალ პერსპექტივებს ჩვენი უსაფრთხოების აღდგენისთვის. სხვა საკითხებთან ერთად, ეს ეხება ხარკოვის უსაფრთხოებას. ჩვენი ძალების, ჩვენი ჯარისკაცების მიერ საზღვართან რუსი ტერორისტების პოზიციებისა და გამშვები სადგურების განადგურებას ნამდვილად აქვს მნიშვნელობა. ეს მუშაობს ზუსტად ისე, როგორც ველოდით.
მე გავმართე შეხვედრა საერთაშორისო ექსპერტებთან, რათა დავავალო იმ პირებს, რომლებიც პასუხისმგებელნი არიან რეგიონებსა და მსოფლიოს ნაწილებზე, რომ კიდევ უფრო მეტი მონაწილე ჩაერთოს მშვიდობის ფორმულის პუნქტებთან დაკავშირებულ ერთობლივ მუშაობაში. . ჩვენ თანდათან გადავდივართ იმ ჯგუფების ფორმირებაზე, რომლებიც იმუშავებენ კონკრეტულ ნაბიჯებზე უსაფრთხოების აღსადგენად [უკრაინაში]. ისევე, როგორც პირველი სამშვიდობო სამიტი, რომელიც გაიმართა შვეიცარიაში, ჯგუფები უნდა იყოს მაქსიმალურად ყოვლისმომცველი, რათა სხვადასხვა ქვეყნებმა და ლიდერებმა შეძლონ საკუთარი თავის გამოხატვა.