მთავარისიახლეებიზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში, ფრაქცია ‘’ ახალი’ ‘ დაფუძნდა
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში, ფრაქცია ‘’ ახალი’ ‘ დაფუძნდა
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში, ფრაქცია ‘’ ახალი’ ‘ დაფუძნდა. ზუგდიდის საკრებულოში ფრაქცია ‘’ ერთიანი უკვე ნაციონალური მოძრაობა აღარ არსებობს. ფრაქცია ‘’ახალი’’ ნაციონალური მოძრაობის ფრაქციიდან წამოსული 14 წევრისგან შედგება . საკრებულოში ფრაქცია ‘’ ახალის’’ ცნობად მიღება დროებით გადაიდო.სხდომა დღეს კვორუმის არარსებობის გამო ვერ ჩატარდა, საკრებულოს სხდომას არ ესწრებოდნენ ქართული ოცნების და ნაციონალური მოძრაობის წევრები, ფრაქცია ‘’ახალის’ თავმჯდომარე მაია კალანდიამ განაცხადა,რომ ის ახლო მომავალში არ გამორიცხავს, ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის და ქართული ოცნების ერთობლივ მოქმედებას, რათა საკრებულოში ფრაქცია ახალს’’ ხელი შეუშალონ საკრებულოს საქმიანობაში
საკრებულოში ‘’ ერთიანი ნაციონალური მოძრაობიდან წასვლის შესახებ განცხადება მაია კალანდიამ თავის თანაგუნდელებთან ერთად 2023 წლის 5 დეკემბერს განაცხადა.