მთავარისიახლეებიმიხეილ საკაშვილის გათავისუფლების მოთხოვნით შეგროვებულ ხელმოწერებს დღეს პრეზიდენტის ადმინისტრაციაში მიიტანენ, მხარდაჭერი აქცია-...
მიხეილ საკაშვილის გათავისუფლების მოთხოვნით შეგროვებულ ხელმოწერებს დღეს პრეზიდენტის ადმინისტრაციაში მიიტანენ, მხარდაჭერი აქცია- მსვლელობა სიმბოლურად წალენჯიხიდან დაიწყო და თბილისში პრეზიდენტის სასახლესთან დასრულდდება
მიხეილ საკაშვილის გათავისუფლების მოთხოვნით შეგროვებულ ხელმოწერებს დღეს პრეზიდენტის ადმინისტრაციაში მიიტანენ, მხარდაჭერი აქცია- მსვლელობა სიმბოლურად წალენჯიხიდან დაიწყო და თბილისში პრეზიდენტის სასახლესთან დასრულდდება. მსვლელობის მონაწილეები ასევე გაჩერდნენ ზუგდიდში ნაციონალური მოძრაობის ოფისთან სადაც შეკრებილებს სიტყვით მიმართეს ‘’ნაციონალური მოძრაობის ლიდერებმა. მსვლელობას ასევე შეუერთდებიან ქუთაისში და გორში . მიხეილ საკაშვილის პირადი წარმომადგენლის სოფო ჯაფარიძის თქმით ხელმოწერების შეგროვებას და აქცია- მსვლელობას აქვს მხოლოდ ერთად ერთი მიზანი სალომე ზურაბიშვილმა გათავისუფლოს საქართველოს მესამე პრეზიდენტი.
‘’ნაციონალური მოძრაობის’’ ლიდერები და მსვლელოვბის მონაწილეები დილიდან დაიძრნენ კოლონით პრეზიდენტის სასახლისკენ ისინი მოითხოვენ მესამე პრეზიდენტის შეწყალებას მათ შესაბამისი მოთხოვნით ათი ათასი ხელმოწერა შეაგროვეს.