ჯიმო აბესაძე – კოორდინატორი – 3 500
აჩიკო ბერიძე – მომღერალი – 5 000
ანი კეკუა – მომღერალი – 5 000
მუნიციპალიტეტმა კლიპის გადაღების მომსახურება 2023 წლის 25 დეკემბერს გამარტივებული წესით შპს “20 Steps Production”-ისგან შეისყიდა, რომლის 100% წილის მფლობელი და დირექტორი ვლადიმერ კაჭარავაა.
“კომპანია მხოლოდ გამარტივებულ შესყიდვებს იღებს. მას დღემდე 923 872 ლარის ჯამური ღირებულების 7 გამარტივებული შესყიდვა აქვს მიღებული. აქედან, 710 640 ლარის ღირებულების 4 ხელშეკრულება თავდაცვის სამინისტროსთან 2020-2022 წლებში გააფორმა”, – წერს ორგანიზაცია.
“საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველოს” მიაჩნია, რომ მომსახურების გამარტივებული წესით შესყიდვა კონკურენციის არსებობას გამორიცხავს და კორუფციულ რისკებს ზრდის.
ორგანიზაცია მოუწოდებს ანტიკორუფციულ ბიუროს, გამოიძიოს ამ გამარტივებული შესყიდვის მიზანშეწონილობა; ასევე მოუწოდებს სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს, უფრო მკაცრად მოეკიდოს პირდაპირი შესყიდვებისთვის თანხმობის გაცემის საკითხს