მთავარისიახლეებისააკაშვილს ნელი სიკვდილი აქვს მისჯილი - გიული ალასანია
სააკაშვილს ნელი სიკვდილი აქვს მისჯილი – გიული ალასანია
ნელი სიკვდილი აქვს მისჯილი, – ასე აფასებს შვილის მდგომარეობას მესამე პრეზიდენტის დედა. გიული ალასანია ამბობს, რომ ომბუდსმენის კონსილიუმის დასკვნას სრულად ენდობა, თუმცა ვერ ხედავს პერსპექტივას, რომ მიხეილ სააკაშვილი აღნიშნულ კლინიკაში სრულად განიკურნება.
დღეში ორჯერ დავდივარ და ყოველთვის ერთ მდგომარეობაში მხვდება. არის სუსტად. ყველაფერი, რაც წერია იქ (ომბუდსმენის კონსილიუმის დასკვნაში) სწორია, უბრალოდ, საქმე ის არის, რომ წელიწადი და 9 თვეა ადამიანი აი, აქ, “ვივა-მედშია” მოთავსებული, სრულიად უდანაშაულო ადამიანია ციხეში, რაც თავისთავად არის წამება და არავითარი ნიშნები საიმისო, რომ განიკურნება ეს ადამანი, არ ცანს ჯერ-ჯერობით. დასკვნა ის არის, რაც არის სინამდვილეშ. მე ვენდობი ძალიან მაღალი დონის პროფესიონალები არიან ის ექიმები, რომლებიც დადიან, რა თქმა უნდა, სანდოა ეს ყველაფერი, მაგრამ არ არის ჩემთვის არანაირი ნუგეში და იმედი, იმიტომ, რომ მე ვერ ვხედავ პერსპექტივას, რომ ეს ადამიანი აქ მორჩეს. პირიქით, მე ვხედავ, რომ ნელი სიკვდილი აქვს მას მისჯილი, – ამბობს გიული ალსანია.