მთავარისიახლეებისამხედრო პირის მკვლელობისთვის დაკავებულს ბრალი ოფიციალურად წაუყენეს
სამხედრო პირის მკვლელობისთვის დაკავებულს ბრალი ოფიციალურად წაუყენეს
საქართველოს პროკურატურამ 27 დეკემბერს, თბილისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ერთ პირს ბრალდება წარუდგინა. საუბარია სამხედროს, ლაშა გუჯეჯიანის მკვლელობაზე.
პროკურატურის განცხადებით, დაკავებულმა გუჯეჯიანი რეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღით მოკლა.
მას ბრალი 108-ე მუხლით წარედგინა, რაც დამტკიცების შემთხვევაში, სასჯელის სახედ 10-დან 15 წლამდე პატიმრობას ითვალისწინებს.
“საქართველოს პროკურატურამ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ერთ პირს ბრალდება წარუდგინა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ 27 დეკემბერს, თბილისში ბრალდებულმა ურთიერთშელაპარაკების დროს, მის სახელზე შენახვისა და ტარების უფლებით რეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღიდან დაზარალებულს სხეულის სხვადასხვა არეში რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა. მიღებული დაზიანებების შედეგად დაზარალებული ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული შემთხვევის ადგილზე დააკავეს. მას ბრალდება სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით (განზრახ მკვლელობა) წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად 10-დან 15 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პროკურატურა ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის შეფარდების შუამდგომლობით თბილისის საქალაქო სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს”, – ვკითხულობთ პროკურატურის განცხადებაში.
შეგახსენებთ, მკვლელობა 27 დეკემბერს, წულუკიძის ქუჩაზე მოხდა. მკვლელობის ფაქტზე სამართალდამცველებმა ერთი პირი დააკავეს.