მთავარისიახლეებისაზოგადოებარიკოთი უსაფრთხოა - ქარსელაძე
რიკოთი უსაფრთხოა – ქარსელაძე
“მოსახლეობამ აუცილებლად უნდა იცოდეს, რომ რიკოთი, აღმოსავლეთ-დასავლეთი უსაფრთხოა. ყველაფერი ის, რაც მანამდე ჟღერდებოდა, ტყუილია, ან მანიპულაცია”, – ეს განცხადება რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა, ირაკლი ქარსელაძემ პარლამენტში სიტყვით გამოსვლისას გააკეთა.
ქარსელაძის თქმით, ზოგი ოპოზიციონერის ბრალდება რიკოთთან დაკავშირებით დაუსაბუთებელი და უარგუმენტო იყო. პროექტის გაჭიანურება კი მინისტრის თქმით, სახელმწიფოს მიზანი არ არის.
მოსახლეობამ აუცილებლად უნდა იცოდეს, რომ რიკოთი, აღმოსავლეთ-დასავლეთი უსაფრთხოა. ყველაფერი ის, რაც მანამდე ჟღერდებოდა, ტყუილია, ან მანიპულაცია. ეს ზრუნვის ელემენტი არ იყო. კარგი ფაქტია ის, რომ ზოგი კითხვის ავტორმა ბოლოს თქვა, რომ კითხვა აღარ ჰქონდა. ეს მისასალმებელია. ის შესაძლო წუხილზე, რომელიც ზოგს ჰქონდა, დღეს დარწმუნდა, რომ სხვანაირია რეალობა. არა ისე, როგორც ზოგი დაუსაბუთებლად და უარგუმენტოდ საუბრობდა“, – აღნიშნა მინისტრმა.