მთავარისიახლეებიმსოფლიოარესტოვიჩი უკრაინაში მომავალ საპრეზიდენტო არჩევნებზე კენჭისყრას აპირებს
არესტოვიჩი უკრაინაში მომავალ საპრეზიდენტო არჩევნებზე კენჭისყრას აპირებს
უკრაინის პრეზიდენტის აპარატის ყოფილი მრჩეველი, ალექსეი არესტოვიჩი აპირებს მონაწილეობა მიიღოს მომავალ საპრეზიდენტო არჩევნებში. არსეტოვიჩმა Interfax უკრაინას უთხრა: “დიახ მე ვიყრი კენჭს”.
არესტოვიჩმა ასევე დაადასტურა, რომ წინადადებები უკრაინაში პოლიტიკურ, ეკონომიკურ, სოციალურ, სამხედრო და სხვა რეფორმებთან დაკავშირებით, რომელიც მან ოთხშაბათ სოციალურ ქსელებში გამოაქვეყნა, მისი საარჩევნო პროგრამაა.
“სპეციალისტები დაასრულებენ, დისკუსიის დასაწყებად გამოვაქვეყნე. წინააღმდეგობები, მოსაზრებები, რჩევები, კრიტიკა მისასალმებელია”, – ამბობს არესტოვიჩი.
1 ნოემბერს არესტოვიჩმა თავის “ტელეგრამაში” გამოაქვეყნა გარკვეული საარჩევნო პროგრამა, რომლის პუნქტებს შორის არის “წინადადება კოლექტიური დასავლეთისთვის”.
“ჩვენ მზად ვართ კისენჯერის ვარიანტისთვის – ჩვენ ვითხოვთ ნატოში შესვლას იმ ვალდებულებით, რომ არ დავიპყროთ შესვლის დროს ოკუპირებული ტერიტორიები, არამედ მივაღწიოთ მათ დაბრუნებას მხოლოდ პოლიტიკური გზით”, – წერდა არესტოვიჩი.
არესტოვიჩი თანამდებობიდან 2023 წლის იანვარში გადადგა. მაანმდე დნიპროზე მისი განცახდების გამო, ბოდიში მოიხადა.