მთავარისიახლეებიპრეზიდენტს ემუქრებიან სისხლისსამართლებრივი დევნით, შეწყალების საქმეებზე...იმედია, ზურაბიშვილიც ხვდება სიტუაციის სიმძიმეს და გადადგამს...
პრეზიდენტს ემუქრებიან სისხლისსამართლებრივი დევნით, შეწყალების საქმეებზე…იმედია, ზურაბიშვილიც ხვდება სიტუაციის სიმძიმეს და გადადგამს ქმედით ნაბიჯებს |მიხეილ სააკაშვილი
საქართველო ერთადერთი ქვეყანაა მსოფლიოში, სადაც პრეზიდენტებს შეწყალების საქმეებზე “ასამართლებენ” – ნათქვამია მესამე პრეზიდენტის განცხადებაში, რომელიც სალომე ზურაბიშვილის მიმართ, ხელისუფლების მუქარას ეხმაურება და აღნიშნავს, რომ პრეზიდენტების გასამართლება სახელმწიფოებრივად დამღუპველია:
“პრეზიდენტ ზურაბიშვილს ემუქრებიან სისხლისსამართლებრივი დევნით, თანაც ნიშანდობლივია, რომ შეწყალების საქმეებზე.
საქართველო ერთადერთი ქვეყანაა მსოფლიოში, სადაც პრეზიდენტებს შეწყალების საქმეებზე “ასამართლებენ”. ეს ადამიანურად სრულიად მიუღებელია და სახელმწიფოებრივად დამღუპველი.
ამ თამაშ-თამაშში ოლიგარქი ბოლოს უღებს ყველაფერს, რაც სახელმწიფო ინსტიტუტებისგან დარჩა. ჩვენ აუცილებლად შევძლებთ ამის შეჩერებას.
იმედია, თავად სალომე ზურაბიშვილიც ხვდება სიტუაციის სიმძიმეს და გადადგამს ქმედით ნაბიჯებს, თუნდაც როგორც რუსეთის აგენტის, ფარცხალაძის მოქალაქეობის საკითხის შემთხვევაში და სხვადასხვა თანამდებობებზე კანდიდატების არდამტკიცების მიმართულებით. ქალბატონი პრეზიდენტის მხრიდან მხოლოდ რიტორიკა ვერ უშველის ვერც ქვეყანას და ვერც პირადად მას.” აღნიშნავს მიხეილ სააკაშვილი.