მთავარისიახლეები"მთავარი არხის" გადამღებ ჯგუფზე თავდასხმაში ბრალდებულები ზუგდიდის სასამართლომ გირაოთი გაათავისუფლა
“მთავარი არხის” გადამღებ ჯგუფზე თავდასხმაში ბრალდებულები ზუგდიდის სასამართლომ გირაოთი გაათავისუფლა
“მთავარი არხის” თანამშრომლებისთვის პროფესიულ საქმიანობაში უკანონოდ ხელის შეშლის ფაქტზე დაკავებულებს ზუგდიდის რაიონული სასამართლოს მოსამართლემ, შოთა ბიჭიამ აღკვეთის სახით, გირაო 15-15 ათასი ლარი შეუფარდა.
სპეციალურმა საგამოძიებო სამსახურმა დანაშაულში მხილებულ ორივე პირს ბრალდება პროკურატურის მიერ გამოტანილი დადგენილების საფუძველზე საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 154-ე მუხლის მეორე ნაწილით და 126- მუხლის პირველი ნაწილით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენისთვის წარუდგინა.
შეგახსენებთ, შემთხვევა აგვისტოში, მესტიაში მოხდა. “მთავარი არხის” ჟურნალისტს, ემა გოგოხიასა და ოპერატორს თავს დაესხნენ და კამერა, მიკროფონი, გადამცემი და პირადი ტელეფონი წაართვეს. ასევე მათ სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს. შემთხვევა მაშინ მოხდა, როცა მედიის წარმომადგენლები ერთ-ერთ საამქროში უკანონოდ მოჭრილი მორების კადრებს იღებდნენ.