მთავარისიახლეებისაზოგადოებაიმედია, საქართველო მიიღებს კანონს, რომელიც გამორიცხავს გარეშე პირების გაუმართლებელ გავლენებებს მთავრობაზე -...
იმედია, საქართველო მიიღებს კანონს, რომელიც გამორიცხავს გარეშე პირების გაუმართლებელ გავლენებებს მთავრობაზე – დეგნანი
იმედი მაქვს საქართველო მიიღებს ისეთ კანონს, რომელიც გამორიცხავს გარეშე პირების გაუმართლებელ გავლენებებს მთავრობაზე – ასე უპასუხა კელი დეგნანმა “პირველების” პითხვას, რომელიც საქართველოს მთაობაზე ბიძინა ივანიშვილის არაფორმალურ გავლენებს ეხებოდა.
დეგნანის თქმით, ასეთი ფორმის კანონი ქვეყანამ თავად უნდა შეიმუშავოს, რადგან მისი განცხადებით, სახიფათოა სხვა ქვეყნის კანონის გადმოკოპირება.
ვხედავთ ასეთ გავლენებს კანონმდებლობაზე, მიღებულ და გატარებულ პოლიტიკაზე. ეს გარდაუვალია. ჩვენ ვცდილობთ ვიმუშავოთ საქართველოსთან და იმედი გვაქვს, რომ ისეთი კანონმდებლობის მიღება, რომელიც გამორიცხავს, გარეშე პირების გაუმართლებელ გავლენებებს. ეს არის ის საკითხი, რომლის წინაშეც ბევრი ქვეყანა დგას. ამერიკაშიც გვქონდა ჩვენ და ჩვენ გავუმკლავდით მას ანტიტრასტული კანონის მიღებით. ყველა ქვეყანა საკუთარ ფორმებს გამოიმუშავებს, ამიტომ სახიფათოც არის სხვა ქვეყნის კანონის გადმოკოპირება”. – განაცხადა დეგნანმა.